Bugün Türkiye’de yatırım yapılan pek çok alanı ve yerli yabancı bütün yatırımcıları ilgilendiren kamulaştırma, kamulaştırma kararının alınmasından başlayarak, bu kararın uygulanması sırasında yaşanan pek çok sorunun giderilmesine kadar her aşamasında özel bir hukuki bilgi ve deneyim gerektirmektedir. Bu özelliği dolayısıyla da, sadece özel kişilerin değil, bazen idari kurum ve kuruluşların da işlemlerinde hukuksal destek talebinde bulunabildiği kamulaştırma hukuku, Hukuk Büromuzun en yoğun olarak danışmanlık ve avukatlık hizmeti verdiği alanlardan birini oluşturmaktadır.

Demir & Demir Hukuk ve Danışmanlık, özellikle, kamu kurum ve kuruluşları adına kamulaştırılacak taşınmazlara ilişkin olarak kıymet takdir komisyonlarının ve uzlaşma komisyonlarının oluşturulması ve kıymet takdir raporlarının hazırlanması, uzlaşma çağrıları ve uzlaşma görüşmelerinin sağlanması ile uzlaşamama durumunda taşınmazın kamulaştırılması amacıyla ikame edilecek davaların takip edilmesi konusunda uzmanlaşmıştır.

Kamulaştırma Hukuku alanında verdiğimiz hizmetlerden bazıları şunlardır;

   • Bedel tespiti, tescil, maddi hatada düzeltim, vazgeçme nedeniyle taşınmazın geri alınması, eski hale iade, hasat edilmemiş ürün bedelleri vb.

   • Anlaşma Tutanaklarının Hazırlanması ve Tebliği

   • Kamulaştırmasız el atma

   • Kamulaştırma Bedel Tespit ve Tescil Davaları

   • Acele El Koyma Davaları

YASAL UYARI

Bu internet sitesindeki tüm bilgi ve materyaller Demir & Demir Hukuk ve Danışmanlık tarafından bilgi verme amaçlı olarak hazırlanmış olup sitedeki hiç bir bilgi, yasal danışmanlık mahiyetinde değildir. Demir & Demir Hukuk ve Danışmanlık, bu internet sitesinde yer alan bilgilerden ve ziyaretçilerin bu internet sitesinde verilen bilgilere dayanarak gerçekleştirecekleri işlem ve eylemlerden sorumluluk kabul etmemektedir. Bu site Türkiye Barolar Birliği’nin Meslek Kurallarına ve Reklam Yasağı Kurallarına tabidir. Sitenin kendisi, logosu ve içeriği, reklam iş geliştirme ve benzeri amaçlar ile kullanılamaz. Sitede yer alan hiçbir görüş, yazılı ya da görsel materyal site sahibinin yazılı izni olmadıkça kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz.

Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive